PL EN DE RU youtube facebook instagram
. .
. .
home

Atrakcje


Atrakcje Trzech Jezior


Dobre miejsce na wycieczkiŚcieżki rowerowe


Niepowtarzalny Przemęcki Park Krajobrazowy oraz jego piękne okolice to doskonałe miejsce na długie rowerowe wyprawy. Ogromna ilość specjalnie zaprojektowanych tras, bajeczne widoki oraz obecność dzikiej przyrody sprawiają, że każda rowerowa eskapada staje się niezapomnianą przygodą.

Szlaki rowerowe

Na ogrodzonym terenie położona jestPLAŻA


Z naszej piaszczystej plaży położonej niedaleka Mariny rozciąga się piękny widok na Jezioro Wieleńskie. Przyjemny w dotyku piasek, wakacyjna atmosfera i mnóstwo miejsca sprawiają, że przebywanie na plaży jest prawdziwą przyjemnością.
Przy plaży znajdują się pomosty, zjeżdżalnia, ławki , parasole, miejsce na ognisko, wędzarnia oraz bar Marina z punktem widokowym.

KĄPIELISKO


Specjalnie wydzielone, bezpieczne kąpielisko ogrodzone od strony Jeziora solidnym pomostem to fantastyczne miejsce na wesołą zabawę w wodzie. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy pływania, jak i dzieci uwielbiające budować fosy i zamki z piasku.

Przystań żeglarska i „Marina” to serce naszego ośrodka


Miejsce, z którego rozpoczną Państwo niejedną, niesamowitą wyprawę. W naszej wypożyczalni sprzętu wodnego dostępne są łodzie wiosłowe, żagle, kajaki, rowery wodne.
Serdecznie zapraszamy do „Mariny”.

Jezioro Wieleńskie, nad którym położony jest nasz kompleks wypoczynkowy to idealne miejsce dla miłośników windsurfingu. Do Państwa dyspozycji oddajemy nowoczesną przystań „Marina”, gdzie będą mogli Państwo bezpiecznie przechować sprzęt i przygotować się do wypłynięcia na rozległe wody jeziora.

Szlaki kajakowe

WŁASNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO


Dysponujemy łodziami motorowymi zabezpieczającymi ewentualne nieprzewidziane zdarzenia na wodzie, jak np. konieczność szybkiego powrotu do bazy.

Cennik wypożyczalni sprzętu
Goście z ośrodka goście z zewnątrz
Rower wodny mały5zł/h10zł/h
Rower wodny duży10zł/h15zł/h
Kajak5zł/h10zł/h
Łódź wiosłowa5zł/h10zł/h
Żaglówka omega15zł/h20zł/h


Wyślij zapytanie

Kort Tenisowy


Serdecznie zapraszamy Państwa do gry w tenisa na naszym ziemnym korcie. Obszar pola jest ogrodzony wysokim płotem. Istnieje możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych oraz zamówienia lekcji z instruktorem.

Wyślij zapytanie

Trybuny dla widzów

Do Państwa dyspozycji zostały przygotowane trybuny skąd można dopingować grających zawodników. Położony w cieniu starych dębów, odświeżony, profesjonalny kort tenisowy to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na terenie całego kompleksu.

BOISKO DO PIŁKI PLAŻOWEJ i NOŻNEJNORDIC WALKING


Okolica obfituje w trasy biegnące nad brzegiem jeziora, przy łąkach i polach, przez lasy – doskonałe do marszu nordic walking.

Co roku odbywa się rajd z Gminą Przemęt, podczas którego odkrywamy nowe ścieżki.

Naszym gościom wypożyczamy kijki.

Przyroda Punkty widokowe

Rajdy Nordic Walking

1. „Dookoła jeziora”
Trasa około 12 km „Dookoła jeziora”. Trasa prowadzi przez malownicze i bogate przyrodniczo tereny Ziemi Przemęckiej przyległe do jeziora wieleńskiego. Jest to trasa zarówno dla osób „chodzących codziennie” jak i poczatkujących. Pokonując tą trasę watro zatrzymać się i zwiedzić znajdujący się w południowej części Wielenia późnobarokowy kościół pw. Narodzenia NMP. Wzniesiony w latach 1713-1742 na planie krzyża łacińskiego przez cystersów przemęckich, na miejscu wcześniejszych świątyń drewnianych. W ołtarzu znajduje się najcenniejszy zabytek kościoła. Jest to pochodząca z II połowy XV wieku słynna gotycka rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem „Ucieczka Grzeszników”, która jest celem licznych pielgrzymek.

Trasa rajdu około 12km
Przebieg: Wieleń – Brenno - Wieleń

NORDIC WALKING


Rajdy Nordic Walking

2. „Widok na rynnę przemęckich jezior”
Trasa około 25 km. Trasa rajdu prowadzi przez atrakcje przyrodnicze i turystyczne Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Ważnymi punktami docelowymi rajdu są: wieża widokowa w Olejnicy, rezerwat przyrody - Wyspa Konwaliowa oraz rezerwat przyrody – Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Wieża widokowa w Olejnicy (19,5m wysokości ) zbudowana została w sercu Przemęckiego Parku Krajobrazowego a jej lokalizacja pozwala podziwiać między innymi rynnę przemęckich jezior. Wyspa Konwaliowa położona jest na Jeziorze Radomierskim. Do szczególnych osobliwości wyspy należy masowe występowanie konwalii majowych o delikatnym różowym żyłkowaniu i o różnych nasadach pręcików. Z rezerwatem Torfowisko nad Jeziorem Świętym związanych jest mnóstwo legend. Najciekawszą rośliną rezerwatu jest natomiast owadożerna rosiczka okrągłolistna. Uczestnicy pokonują trasę wyruszając z Wielenia kierując się na plaże gminą w Osłoninie a następnie brzegiem jeziora do Olejnicy. Z Olejnicy ścieżką przyrodniczo – leśną na taras widokowy w Perkowie , z którego można podziwiać Wyspę Konwaliową. Następnie w drodze powrotnej do Wielenia uczestnicy rajdu Zobaczą Rezerwat Przyrody – Torfowiska nad Jeziorem Świętym i Kanapę Napoleona.

Trasa rajdu około 25 km
Przebieg: Wieleń –Osłonin - Olejnica- Perkowo - Wieleń

Teren Przemęckiego Parku Krajobrazowego


Aż dziewiętnaście wyjątkowych jezior m.in. Wieleńskie, Osłonińskie, Górskie, Olejnickie, Radomierskiem Przemęckie i Błotnickie. Dwa duże kompleksy leśne. Trzy rezerwaty przyrody - Wyspa Konwaliowa, Torfowisko nad Jeziorem Świętym i Jezioro Trzebickie oraz szlak długości 37 km sprawia, że podróż kajakiem wraz z rodziną i przyjaciółmi stanie się niezapomnianym przeżyciem.

Zabytki Szlak cysterski


Trzy Jeziora

Adres:
Wieleń Zaobrzański ul. Wczasowa 54
64-234 Przemęt
woj. wielkopolskie

Telefon:
+48 65 549 90 95

+48 785 996 601
Jesteśmy dostępni przez całą dobę

E-mail: recepcja@trzyjeziora.com.pl

img02

Tarasy Wang

Karpacz

img14

Zgoda

Karpacz

img14

Dąb

Sława

hotelsystems.pl hotelsystems.pl