Ośrodek Dąb
Srdce Přemyslovského Parku Krajin
Ośrodek Dąb

Degustační večeře

Degustační večeře

Degustační večeře

Degustační večeře

Degustační večeře

Degustační večeře

Degustační večeře

Degustační večeře

Degustační večeře

11 i 12 listopada 2022 r. Esencja lasu - kolacja degustacyjna

Zaplanowana przez nas na długi listopadowy weekend kolacja degustacyjna przeniosła Was w pachnący, magiczny świat lasu. Pozwoliła poznać lub odkryć na nowo smak dziczyzny, która na talerzu spotkał się ze skarbami leśnego poszycia. Słodkie pędy sosny, cierpka tarnina, dorodne prawdziwki czy aromatyczny kwiat czarnego bzu to tylko kilka przysmaków, które podkreśliły smak mięsnych kąsków z sarny, dzika czy bażanta. Muzyka w tle, zapach, wystrój... - „zmyśliliśmy” dla Was leśny świat, aby ta wyjątkowa siedmiodaniowa kolacja stała się ucztą dla wszystkich zmysłów. Odkryliśmy przed Wami tajemnice lasu, sięgnęliśmy do samej jego esencji.

To był prawdziwy kulinarny spacer po leśnej głuszy.

 

Smaki i kolory na talerzach wykreowali:

 

Ernest Jagodziński swoje doświadczenie zdobywał m.in.  w restauracji "Sens" i hotelu Intercontinental. W 2005 zwyciężył w konkursie Martell dla młodych talentów. W 2017 r. został wyróżniony tytułem Szefa Jutra przez prestiżowy przewodnik Gault&Millau Polska. W listopadzie 2018 r. reprezentował Polskę na słynnym konkursie kulinarnym Chefs en Or w Paryżu. W 2019 r. zajął drugie miejsce w polskiej selekcji do międzynarodowego konkursu Bocuse d’Or. Obecnie jest trenerem Bocuse Academy i przygotowuje adeptów sztuki kulinarnej do konkursów. Uczy młode pokolenie jak pracować efektywnie i gotować zgodnie ze sztuką kulinarną.

Więcej informacji o Chef’s Table by Ernest Jagodziński na stronie: https://chefstable.com.pl

 

Marek Kropielnicki to doświadczony szef kuchni i mistrz kreacji kulinarnej. Doświadczenie zdobywał m.in. w restauracji "Senses",odznaczonej gwiazdką Michelin, gdzie pełnił funkcję sous chefa. Miłośnik i znawca dziczyzny, nieustająco zachwycony pięknem przyrody oraz jej naturalnymi smakami. Marco, urodzony w Anglii, tworząc własne dania inspiruje się kuchnią z różnych stron świata. Nie boi się odważnych połączeń i niebanalnych rozwiązań, bawi się kuchnią molekularną. Jest cenionym szkoleniowcem i jurorem konkursów kulinarnych. Od maja b.r. współtworzy kulinarny świat Trzech Jezior i Tarasów Wang.

Konrad Kistela i Mukesh Bandhari – szefowie kuchni, którzy ramię w ramię tworzą kulinarną mapę Trzech Jezior. Polak i Hindus – z wprawą łączą smaki i aromaty pochodzące z różnych stron świata, a dania ich autorstwa nabierają dzięki temu niepowtarzalnego charakteru. Zarządzają międzynarodowym zespołem gastro, tworząc w malutkim Wieleniu barwny, wielokulturowy tygiel kulinarny.

Ewelina Stanek - wolsztynianka, uczestniczka programu Masterchef. Organizuje i prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci „Kardamon”. Kocha gotowanie, pasjonuje ją zdrowa kuchnia, super food, lecznicze działanie natury i jej skarbów. Pozytywnie kulinarnie zakręcona :)

W siedmiodaniowym menu kolacji znajdą się między innymi:

 

Amuse bouche

Dojrzewająca podwędzana polędwica z dzika / konfitura z tarniny i sosny

Przystawka

Bulion z bażanta / pierożki z grzybami / karmelizowana kiszona kapusta / turówka wonna

Carpaccio z jelenia / borowik / trufla / ser bursztyn

Danie główne

Comber z jelenia / pęczak / wędzona kapusta / sos z owocami leśnymi

Pielmieni z dzikiem / masło kurkowe

Comber z sarny / demi glace z orzechami laskowymi / fondant ziemniaczany

Deser

Beza lawendowa / krem sosnowy / sorbet z kwiatu czarnego bzu i pigwy

(...)

 

12 listopada wydarzenie zyskało dodatkowo oprawę muzyczną - zagrał dla Państwa duet z zespołu Good Staff, Anna i Wojciech Winiarscy. Zespół powstał z fascynacji poezją, folkiem i muzyką dawną, której nuty pobrzmiewają w twórczości muzyków.  "Good Staff" towarzyszył nam podczas Wielkiego Finału "Muzycznych Kadrów", a tym razem, w kameralnym składzie umililił Państwu wyjątkowe chwile w "Zmyślonej".

 

 

 

Cykl: Świat na talerzu

Za nami:

§
- Newsletter
Při poskytování služeb nám pomáhají COOKIES.

Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více v Oznámení o ochraně osobních údajů.

ROZUMÍM