Serce Przemęckiego Parku Krajobrazowego

Śpiewogranie u Jackowskich

13 lipca 2019

Koncert ballad i piosenek na głosy, gitary i akordeon. Piosenek domowych – czyli takich, które przez wiele lat tworzyły dom otwarty Jackowskich w Gdańsku. Dom był ciepły, a ludzie w nim barwni i niezwykle muzykalni.

A tak wspomina Jackowskich bywalczyni organizowanych przez nich śpiewograń:
"Jackowscy to przepiękna rodzina, która przez całe lata w każdy piątek przygarniała pod swój dach każdego, kto pragnął ogrzać się w cieple tego niezwykłego domu. Wszędzie tam była muzyka. Gospodarz zasiadał na stołku i uderzał z czułością w struny gitary. W kuchni stukały wyrabiane przez gospodynię różnokolorowe ceramiczne kubki. Ktoś siadał do fortepianu, ktoś inny chwytał grzechocące jajeczko. Młodzież (oraz pies), z braku krzeseł, gromadziła się pod fortepianem i w przerwach od śpiewania (dorośli zwykle wtedy wznosili toast ), zaśmiewała się do rozpuku z powodów dla starszyzny tajemnych. Ktoś grał na basie, ktoś przyniósł skrzypce. Nagle z jednej gitary robiły się cztery. Niosły się wielogłosem melodie z Kabaretu Starszych Panów, szanty z Zawiszy Czarnego, rzewne nuty ballad i skoczne dźwięki turystycznych piosenek. Ten dom był naprawdę magiczny!" ♥️

Jeśli nawet się okaże, że większości z tych piosenek nie znacie, nie martwcie się, i tak poczujecie się, jakbyście byli ich gośćmi.

Katarzyna Jackowska-Enemuo: śpiew, akordeon
Paweł Jackowski: śpiew, gitara
Grażyna Jackowska: śpiew, harmonijka ustna
Bogusław Jackowski: gitara, aranżacja

§
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać inormacje o nowościach.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij